Recenzie
Erebos: Hra, ktorá zabíja – Ursula Poznanski

Erebos: Hra, ktorá zabíja – Ursula Poznanski

Rakúska spisovateľka Ursula Poznanski bola pred vydaním tejto knihy známa ako spisovateľka pre deti. S posunom svojej tvorby plánovala napísať román pre mládež, ktorý jej však nakladateľ neodobril. A tak, aby uspokojila požiadavky trhu, napísala triler s názvom Erebos.

Knihu som začala čítať skôr preto, lebo mi doma ležala na polici, než kvôli zvedavosti. Musím sa však priznať, že neľutujem jedinú sekundu, ktorú som jej venovala. Na prvý pohľad celkom jasný a jednoduchý príbeh, ktorý však postupne naberá na obrátkach.

Na začiatku sa stretávame s Nickom, chlapcom s „obyčajnými“ tínedžerskými problémami. Tie však nebudeme riešiť, pretože ich prebije jeden, jediný problém – tajomné CD, ktoré sa šíri po škole. A hoci o ňom všetci vedia, nikto o ňom nehovorí. Nick sa snaží zistiť, čo sa to so žiakmi deje. Keď však dostane tajomné CD darom, s radosťou zisťuje, že ide o novú RPG hru. Hoci je spočiatku prekvapený tým, akej vysokej kvality je hra, oveľa viac ho prekvapujú pravidlá, ktoré musí prijať, aby mohol hrať. S postupom času prichádza na to, prečo sú jeho spolužiaci tak vydesení.

Erebos

Nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá…

Nick sa zamotáva do tajomného sveta hry, ktorá – čo je ešte horšie – dokáže zistiť, čo robia hráči v skutočnej realite. Čo je v zásielkach, ktoré roznášajú hráči po meste? Prečo sa v skrinkách nachádzajú vyhrážky smrťou a ako to, že hra vie, čo sa deje v realite?

Dej je v knihe postupne gradovaný, pričom na konci sa dočkávame očakávaného (a prekvapivého) záveru – oko pozorného čitateľa si však môže mozaiku poskladať oveľa skôr. Autorkine opisy sú jednoduché a primerané nenáročnému čítaniu.
Kniha je zrozumiteľná aj pre čitateľov, ktorí nikdy nehrali RPG hry, dokonca, ak niekedy premýšľate nad tým, či si takúto hru zahrať, možno vás kniha správne navnadí.

Informácie o knihe:

Názov: Erebos – Hra, ktorá zabíja
Autor:  Ursula Poznanski
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 328
Rok vydania: 2011
Žáner: Triler
ISBN: 978-80-8089-556-3

Zdroj: Neobyčajné ženy | Čítam_čítaš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *